Producenci

Najczęściej kupowane

JUDOGA ADIDAS CLUB
JUDOGA ADIDAS CLUB
119,00 zł
kpl.
SHINAI
SHINAI
85,00 zł
szt.
Tendo Shinai
Tendo Shinai
115,00 zł
szt.
Pokrowiec na kij JO i boken
Pokrowiec na kij JO i boken
26,00 zł
szt.
Nóż gumowy - military
Nóż gumowy - military
19,00 zł
szt.
KENDOGI TENGU
KENDOGI TENGU
175,00 zł
szt.
Boken z tsubą czerwony dąb
Boken z tsubą czerwony dąb
50,00 zł
szt.
HAKAMA TENGU GRANATOWA
HAKAMA TENGU GRANATOWA
175,00 zł
szt.
KARATEGA DO KYOKUSHIN
KARATEGA DO KYOKUSHIN
88,00 zł
kpl.
Karabin gumowy AK-47 kałasznikow
Karabin gumowy AK-47 kałasznikow
135,00 zł
szt.

NAGOLENNIKI ZE STOPĄ - MADAKE - FULL KICK

110,00 zł

OCHRANIACZ NA ZĘBY VENUM CHALLENGER

60,00 zł

SUSPENSOR Z PODBRZUSZEM MADAKE

55,00 zł

Ochraniacze goleni i stóp Karate WKF

175,00 zł

BANDAŻ BOKSERSKI - OWIJKA - MASTERS BB 4V - 4M

21,00 zł

BANDAŻE BOKSERSKIE ŻELOWE - BELTOR

59,00 zł

Bandaże bokserskie MASTERS - BB-5 NOWOŚĆ!!!

26,00 zł

BANDAŻE ŻELOWE BOKSERSKIE MASTERS BBŻ-MFE

39,00 zł

HOGO WACOKU WTF

135,00 zł

KASK BOKSERSKI KKS-5A

185,00 zł

KASK BOKSERSKI SKÓRZANY MASTERS KTOP-2

160,00 zł

KASK BOKSERSKI SKÓRZANY MASTERS Z KRATĄ KSS-K

199,00 zł

KASK BOKSERSKI SPARINGOWY KSTOP-PU-FT

99,00 zł

Kask bokserski sparingowy MASTERS - KSS-4B1

170,00 zł

Kask bokserski sparingowy MASTERS - KSS-4BP

90,00 zł

KASK BOKSERSKI SPARINGOWY SKÓRZANY MASTERS KSS-TECH

199,00 zł

KASK KWON

600,00 zł

KASK MECZOWY TURNIEJOWY

95,00 zł

Największym zagrożeniem związanym z uprawianiem sztuk walki jest możliwość doznania bolesnych kontuzji podczas treningów lub zawodów, tak więc ochraniacze to jeden z podstawowych elementów wyposażenia używanego w sztukach i sportach walki. Występują w bardzo wielu wariantach dostosowanych do poszczególnych dyscyplin i zabezpieczających różne części ciała ćwiczących. Do najbardziej popularnych należą ochraniacze głowy (kaski), goleni i stóp, przedramion, tułowia (hogo), strefy krocza (suspensoria), zębów (szczęki) oraz ochraniacze biustu dla kobiet. W tej grupie mieszczą się też wszelkiego typy ściągacze i stabilizatory oraz pasy kulturystyczne. Wśród producentów ochraniaczy znajdują się zarówno wyspecjalizowane firmy takie jak DAX, KWON, TOKAIDO, SHOCK DOCTOR, VENUM, jak i renomowane firmy globalne np. ADIDAS czy ASICS. Specyficzną grupę stanowią ochraniacze do japońskiej szermierki KENDO, oraz kompletne "zbroje" zwane bogu lub kendogu.

Przede wszystkim warto zadbać o należyte zabezpieczenie głowy. W niektórych dyscyplinach niefortunny cios może doprowadzić nawet do pęknięcia czaszki lub uszkodzenia mózgu, dlatego niezbędny jest solidny kask. Jest on niezbędnym elementem wyposażenia w takich dyscyplinach jak KRAV MAGA, SAMBO, a także wymagany przez wielu trenerów innych dyscyplin, na przykład KARATE czy BOKSU. O zaopatrzeniu się w dobry ochraniacz na głowę warto pomyśleć także wtedy, kiedy nie jest bezwzględnie wymagany w danym systemie bądź przez instruktora prowadzącego treningi. W szczególny sposób poleca się go osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z tego typu sportami, tak więc nie posiadają jeszcze dostatecznie obszernej wiedzy na temat sposobów zapobiegania niebezpiecznym uderzeniom w głowę.
W sportach walki równie ważną rolę jak kaski odgrywają ochraniacze szczęki. Pechowe trafienia w szczękę mogą skutkować wybiciem lub złamaniem zębów, czyli bolesnymi urazami, wymagającymi skomplikowanego i kosztownego leczenia stomatologicznego. Ochraniacze szczęki są wykorzystywane w wielu dyscyplinach spośród sztuk i sportów walki, między innymi w BOKSIE, MMA czy KARATE, ale również w innych sportach „kontaktowych” takich jak PIŁKA RĘCZNA czy KOSZYKÓWKA. Oferowane przez nas ochraniacze bardzo dobrze dopasowują się do kształtu zębów i amortyzują uderzenia zapewniając skuteczną ochronę. Asortyment obejmuje zarówno szczęki pojedyncze jak i podwójne, które zabezpieczają jednocześnie górne i dolne zęby. Posiadamy ochraniacze dostosowane do potrzeb najmłodszych wielbicieli sztuk walki, którzy potrzebują szczególnej ochrony przed urazami. Do każdego z ochraniaczy dołączona została instrukcja obsługi, która wyjaśnia, w jaki sposób prawidłowo przygotować szczękę do użytkowania.
Kolejnym segmentem naszej oferty są ochraniacze goleni i stóp. Cios otrzymany w te partie ciała jest bolesny, a dodatkowo może stać się przyczyną skomplikowanych kontuzji. Proponowane przez nas nagolenniki oraz ochraniacze piszczeli i stóp zostały wykonane z wysokiej klasy materiałów i zaprojektowane w taki sposób aby zapewniając maksymalne bezpieczeństwo jednocześnie nie krępowały ruchów podczas treningu. Dostępne są w licznych wariantach: ochraniacze samych goleni jak i łączone ze stopą, a także ochraniacze samych stóp jak również ochraniacze na uda. Takie same zalety posiadają sprzedawane w naszym sklepie ochraniacze przedramion. Przydadzą się one między innymi trenującym TAEKWONDO, KARATE czy MUAY THAI. Wszystkie ochraniacze zarówno na nogi jak i przedramiona posiadają regulację obwodu, tak więc mocno przylegają do ciała, gwarantując wysoki stopień ochrony oraz komfort podczas treningu i na zawodach.
Na uwagę zasługują również ochraniacze tułowia. Warto je polecić przede wszystkim osobom trenującym TAEKWONDO czy KARATE, ale stosowane są także w wielu innych systemach. Posiadamy modele, które spełniają wszystkie normy określone przez WFT. Znajdujący się w nich wkład skutecznie amortyzuje uderzenia, zapobiegając w ten sposób urazom wynikającym z otrzymania ciosów skierowanych w korpus. Poszczególne ochraniacze dostępne są w kilku rozmiarach, co umożliwia idealne dopasowanie ich do wzrostu użytkowników.
Sporty walki cieszą się obecnie dużą popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć produktów, które ochraniają szczególnie wrażliwe partie kobiecego i męskiego ciała. Pasjonatkom tego typu sportów proponujemy ochraniacze biustu, które dobrze sprawdzają się podczas treningu takich dyscyplin jak KARATE, TAEKWONDO, BOKS czy KICKBOKSING, ale także KRAV MAGA i MMA. Dzięki nim można uniknąć bolesnych urazów, spowodowanych otrzymaniem ciosu w piersi. Ochraniacze te są wykonane z przyjemnych w dotyku elastycznych materiałów, dzięki czemu doskonale dopasowują się do kształtów kobiecej sylwetki i nie powodują dyskomfortu ani otarć.
Dla mężczyzn przygotowaliśmy ochraniacze zabezpieczające strefę krocza, czyli suspensoria. Ta część męskiego ciała jest szczególnie wrażliwa na ból, dlatego dostępne u nas ochraniacze posiadają odpowiednio dobrane i ukształtowane wkłady amortyzujące dostosowane do różnych dyscyplin. Wszystkie modele zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby nie krępowały ruchów. Krocze jest wrażliwą partią ciała także u kobiet, dlatego nasza oferta obejmuje również ochraniacze przeznaczone dla pań, które chciałyby zapewnić sobie wysoki stopień ochrony podczas walk.
Bezpieczeństwo w trakcie walki uzależnione jest nie tylko od jakości ochraniaczy, lecz także od właściwego doboru ich rozmiaru. Proponowane przez nas produkty można zakupić w wielu wariantach i rozmiarach, dostosowanych do potrzeb różnych sportowców. Zapraszamy do zapoznania się z informacji o wymiarach poszczególnych modeli, co ułatwi wybór ochraniaczy idealnie dopasowanych zarówno do trenowanej dyscypliny, jak i do swojej sylwetki.

...przeczytaj więcej
Sklep internetowy Shoper.pl / Realizacja: Sklepy Interetowe CubeMatic
Sklep internetowy Shoper.pl