Producenci

Najczęściej kupowane

SHINAI
SHINAI
85,00 zł
szt.
JUDOGA ADIDAS CLUB
JUDOGA ADIDAS CLUB
120,00 zł
kpl.
Tendo Shinai
Tendo Shinai
115,00 zł
szt.
KARATEGA DO KYOKUSHIN
KARATEGA DO KYOKUSHIN
88,00 zł
kpl.
Pokrowiec na kij JO i boken
Pokrowiec na kij JO i boken
26,00 zł
szt.
KENDOGI TENGU
KENDOGI TENGU
175,00 zł
szt.
HAKAMA TENGU GRANATOWA
HAKAMA TENGU GRANATOWA
175,00 zł
szt.
Nóż gumowy - military
Nóż gumowy - military
19,00 zł
szt.
RASHGUARD PIT BULL - BLOOD DOG
RASHGUARD PIT BULL - BLOOD DOG
129,00 zł
szt.
PAS BUSHI
PAS BUSHI
19,00 zł
szt.
Judogi Dax bambini z białym pasem
Judogi Dax bambini z białym pasem
85,00 zł
kpl.
BUTY KWON CHOSUN BIAŁE
BUTY KWON CHOSUN BIAŁE
95,00 zł
para

NAGOLENNIKI ZE STOPĄ - MADAKE - FULL KICK

110,00 zł

StormCloud Ochraniacze Piszczeli Chinook 2.0

179,00 zł

NAGOLENNIKI ZE STOPĄ - MADAKE

90,00 zł

SUSPENSOR Z PODBRZUSZEM MADAKE

55,00 zł

BANDAŻE BOKSERSKIE ŻELOWE - BELTOR

59,00 zł

HOGO WACOKU WTF

140,00 zł

Kask bokserski sparingowy MASTERS - KSS-4B1

175,00 zł

KASK SPARINGOWY BOKSERSKI - MADAKE

95,00 zł

KASK Z KRATĄ ALLRIGHT

115,00 zł

Kwon suspensor economy

39,00 zł

Nagolenniki Adidas WTF

115,00 zł

NAGOLENNIKI DRAGON ELITE MORO

175,00 zł

Nagolenniki skórzane PERFECT TRAINING -MASTERS

200,00 zł

NAGOLENNIKI ZE STOPĄ BAWEŁNIANE - BIAŁE

34,00 zł

NAGOLENNIKI ZE STOPĄ BAWEŁNIANE - CZARNE

34,00 zł

OCHRANIACZ GŁOWY POD MEN

45,00 zł

Ochraniacz głowy z pianki z kratą

180,00 zł

Ochraniacz na przedramię do kendo

60,00 zł

Największym zagrożeniem związanym z uprawianiem sztuk walki jest możliwość doznania bolesnych kontuzji podczas treningów lub zawodów, tak więc ochraniacze to jeden z podstawowych elementów wyposażenia używanego w sztukach i sportach walki. Występują w bardzo wielu wariantach dostosowanych do poszczególnych dyscyplin i zabezpieczających różne części ciała ćwiczących. Do najbardziej popularnych należą ochraniacze głowy (kaski), goleni i stóp, przedramion, tułowia (hogo), strefy krocza (suspensoria), zębów (szczęki) oraz ochraniacze biustu dla kobiet. W tej grupie mieszczą się też wszelkiego typy ściągacze i stabilizatory oraz pasy kulturystyczne. Wśród producentów ochraniaczy znajdują się zarówno wyspecjalizowane firmy takie jak DAX, KWON, TOKAIDO, SHOCK DOCTOR, VENUM, jak i renomowane firmy globalne np. ADIDAS czy ASICS. Specyficzną grupę stanowią ochraniacze do japońskiej szermierki KENDO, oraz kompletne "zbroje" zwane bogu lub kendogu.

Przede wszystkim warto zadbać o należyte zabezpieczenie głowy. W niektórych dyscyplinach niefortunny cios może doprowadzić nawet do pęknięcia czaszki lub uszkodzenia mózgu, dlatego niezbędny jest solidny kask. Jest on niezbędnym elementem wyposażenia w takich dyscyplinach jak KRAV MAGA, SAMBO, a także wymagany przez wielu trenerów innych dyscyplin, na przykład KARATE czy BOKSU. O zaopatrzeniu się w dobry ochraniacz na głowę warto pomyśleć także wtedy, kiedy nie jest bezwzględnie wymagany w danym systemie bądź przez instruktora prowadzącego treningi. W szczególny sposób poleca się go osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z tego typu sportami, tak więc nie posiadają jeszcze dostatecznie obszernej wiedzy na temat sposobów zapobiegania niebezpiecznym uderzeniom w głowę.
W sportach walki równie ważną rolę jak kaski odgrywają ochraniacze szczęki. Pechowe trafienia w szczękę mogą skutkować wybiciem lub złamaniem zębów, czyli bolesnymi urazami, wymagającymi skomplikowanego i kosztownego leczenia stomatologicznego. Ochraniacze szczęki są wykorzystywane w wielu dyscyplinach spośród sztuk i sportów walki, między innymi w BOKSIE, MMA czy KARATE, ale również w innych sportach „kontaktowych” takich jak PIŁKA RĘCZNA czy KOSZYKÓWKA. Oferowane przez nas ochraniacze bardzo dobrze dopasowują się do kształtu zębów i amortyzują uderzenia zapewniając skuteczną ochronę. Asortyment obejmuje zarówno szczęki pojedyncze jak i podwójne, które zabezpieczają jednocześnie górne i dolne zęby. Posiadamy ochraniacze dostosowane do potrzeb najmłodszych wielbicieli sztuk walki, którzy potrzebują szczególnej ochrony przed urazami. Do każdego z ochraniaczy dołączona została instrukcja obsługi, która wyjaśnia, w jaki sposób prawidłowo przygotować szczękę do użytkowania.
Kolejnym segmentem naszej oferty są ochraniacze goleni i stóp. Cios otrzymany w te partie ciała jest bolesny, a dodatkowo może stać się przyczyną skomplikowanych kontuzji. Proponowane przez nas nagolenniki oraz ochraniacze piszczeli i stóp zostały wykonane z wysokiej klasy materiałów i zaprojektowane w taki sposób aby zapewniając maksymalne bezpieczeństwo jednocześnie nie krępowały ruchów podczas treningu. Dostępne są w licznych wariantach: ochraniacze samych goleni jak i łączone ze stopą, a także ochraniacze samych stóp jak również ochraniacze na uda. Takie same zalety posiadają sprzedawane w naszym sklepie ochraniacze przedramion. Przydadzą się one między innymi trenującym TAEKWONDO, KARATE czy MUAY THAI. Wszystkie ochraniacze zarówno na nogi jak i przedramiona posiadają regulację obwodu, tak więc mocno przylegają do ciała, gwarantując wysoki stopień ochrony oraz komfort podczas treningu i na zawodach.
Na uwagę zasługują również ochraniacze tułowia. Warto je polecić przede wszystkim osobom trenującym TAEKWONDO czy KARATE, ale stosowane są także w wielu innych systemach. Posiadamy modele, które spełniają wszystkie normy określone przez WFT. Znajdujący się w nich wkład skutecznie amortyzuje uderzenia, zapobiegając w ten sposób urazom wynikającym z otrzymania ciosów skierowanych w korpus. Poszczególne ochraniacze dostępne są w kilku rozmiarach, co umożliwia idealne dopasowanie ich do wzrostu użytkowników.
Sporty walki cieszą się obecnie dużą popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć produktów, które ochraniają szczególnie wrażliwe partie kobiecego i męskiego ciała. Pasjonatkom tego typu sportów proponujemy ochraniacze biustu, które dobrze sprawdzają się podczas treningu takich dyscyplin jak KARATE, TAEKWONDO, BOKS czy KICKBOKSING, ale także KRAV MAGA i MMA. Dzięki nim można uniknąć bolesnych urazów, spowodowanych otrzymaniem ciosu w piersi. Ochraniacze te są wykonane z przyjemnych w dotyku elastycznych materiałów, dzięki czemu doskonale dopasowują się do kształtów kobiecej sylwetki i nie powodują dyskomfortu ani otarć.
Dla mężczyzn przygotowaliśmy ochraniacze zabezpieczające strefę krocza, czyli suspensoria. Ta część męskiego ciała jest szczególnie wrażliwa na ból, dlatego dostępne u nas ochraniacze posiadają odpowiednio dobrane i ukształtowane wkłady amortyzujące dostosowane do różnych dyscyplin. Wszystkie modele zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby nie krępowały ruchów. Krocze jest wrażliwą partią ciała także u kobiet, dlatego nasza oferta obejmuje również ochraniacze przeznaczone dla pań, które chciałyby zapewnić sobie wysoki stopień ochrony podczas walk.
Bezpieczeństwo w trakcie walki uzależnione jest nie tylko od jakości ochraniaczy, lecz także od właściwego doboru ich rozmiaru. Proponowane przez nas produkty można zakupić w wielu wariantach i rozmiarach, dostosowanych do potrzeb różnych sportowców. Zapraszamy do zapoznania się z informacji o wymiarach poszczególnych modeli, co ułatwi wybór ochraniaczy idealnie dopasowanych zarówno do trenowanej dyscypliny, jak i do swojej sylwetki.

...przeczytaj więcej
Sklep internetowy Shoper.pl / Realizacja: Sklepy Interetowe CubeMatic
Sklep internetowy Shoper.pl