Najczęściej kupowane
Pokrowiec na kij JO i boken
Pokrowiec na kij JO i boken
KARATEGA DO KYOKUSHIN
KARATEGA DO KYOKUSHIN
Boken z tsubą czerwony dąb
Boken z tsubą czerwony dąb
Nóż gumowy - military
Nóż gumowy - military
PAS BUSHI
PAS BUSHI
Judogi Dax bambini z białym pasem
Judogi Dax bambini z białym pasem
Boken biały z tsubą
Boken biały z tsubą
BUTY KWON CHOSUN BIAŁE
BUTY KWON CHOSUN BIAŁE
PAS Z HAFTEM KYOKUSHIN
PAS Z HAFTEM KYOKUSHIN
SZCZĘKA POJEDYNCZA W PUDEŁKU
SZCZĘKA POJEDYNCZA W PUDEŁKU
TABI HOKKAIDO CZARNE
TABI HOKKAIDO CZARNE
Producenci
BUTY BOKSERSKIE ADIDAS HOG.2 BUTY BOKSERSKIE ADIDAS HOG.2
Producent: Adidas
SHAOLINKI SHAOLINKI
Producent: WACOKU
BUTY KWON CHOSUN BIAŁE BUTY KWON CHOSUN BIAŁE
Producent: Kwon
JAPOŃSKIE BIAŁE TABI JAPOŃSKIE BIAŁE TABI
Klapki Logo - PIT BULL Klapki Logo - PIT BULL
Producent: PIT BULL
TABI HOKKAIDO CZARNE TABI HOKKAIDO CZARNE
Producent: HOKKAIDO


Obuwie stanowi nieodłączny element każdego sportowego stroju. Także w sportach walki buty zapewniają ochronę stóp, wpływają na komfort oraz bezpieczeństwo zawodników, a jednocześnie pełnią funkcję estetyczną. Obuwie używane w sportach i sztukach walki można podzielić na kilka rodzajów: buty zapaśnicze (buty na matę) stosowane w ZAPASACH, MMA czy BJJ, obuwie do TAEKWONDO i do KARATE, buty do BOKSU oraz lekkie obuwie treningowe do TAI CHI i KUNG FU (tzw. shaolinki), a także japońskie tabi używane w AIKIDO, KYUDO, IAIDO czy KENDO. W naszej ofercie znajdują się różne modele obuwia wiodących światowych marek: ASICS, ADIDAS, TOP TEN.

Podczas wybierania butów należy wziąć uwagę przede wszystkim rodzaj uprawianej dyscypliny, ponieważ każdy rodzaj aktywności wymaga innego obuwia. Pośród naszych propozycji można znaleźć buty przeznaczone dla zwolenników rozmaitych sztuk walki.
Ważne miejsce w naszej ofercie zajmują buty do TAEKWONDO, które uważane jest za narodowy sport Korei, a od niedawna funkcjonuje także jako dyscyplina olimpijska. System ten początkowo był przeznaczony do celów militarnych, a jego zasady opracował gen. Choi Hong Hi, opierając się na dawnych tradycyjnych, koreańskich sztukach walki. Odpowiednie buty treningowe są bardzo istotnym elementem wyposażenia osoby trenującej TAEKWONDO. Powinny one być lekkie i wyposażone w solidną podeszwę, aby zapewniały stopie właściwie podparcie. Szeroka wiedza projektantów i wysoka jakość materiałów wykorzystanych w trakcie produkcji sprawiają, że nasze buty doskonale sprawdzają się w trakcie treningów.
Tego samego typu obuwie często używane jest także przez osoby trenujące KARATE – popularną sztukę walki wywodzącą się z japońskiej wyspy Okinawy. Początkowo KARATE było przede wszystkim formę samoobrony bez użycia broni lub z zastosowaniem przedmiotów codziennego użytki i narzędzi rolniczych, jednak z biegiem czasu przeszło ogromną ewolucję stając się jednym z najbardziej popularnych sportów walki. Aktualnie funkcjonuje na świecie kilkadziesiąt różnych odmian tej sztuki walki. Tradycyjny strój do KARATE złożony jest z kimona przewiązanego pasem oraz wygodnych spodni, a dopełnieniem takiego ubioru bywa wygodne obuwie treningowe.
Ponadto umożliwiamy zakup wysokiej klasy obuwia na matę, które przydaje się w różnych dyscyplinach sportu, między innymi w ZAPASACH, MMA i BJJ. Są to buty miękkie i elastyczne, ale jednocześnie odporne, wykonane z materiałów o wysokie jakości. Niektóre modele zostały wyposażone w dwuczęściową podeszwę, dzięki której pięta oraz palce mogą pracować niezależnie od siebie, a także w system sznurowania, który zapewnia znakomite dopasowanie do stopy i ogranicza ryzyko podrażnień. Wszystkie buty gwarantują przyczepność i stabilność, tak więc sportowcy mogą cieszyć się pełną wygodą w trakcie treningów.
Kolejnym elementem przygotowanej przez nas oferty są buty przeznaczone dla bokserów. BOKS to sport walki, którego historia sięga czasów starożytnych. Podstawowym elementem techniki w walkach bokserskich są ciosy, które można podzielić na proste, sierpowe i podbródkowe, czyli ciosy z dołu bądź haki. Walki bokserskie odbywają się w tzw. „stójce”, tak więc odpowiednie obuwie jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia boksera. Obowiązkowe są buty sznurowane, sięgające powyżej kostki. Powinny być wykonane z miękkiej skóry lub materiału syntetycznego i posiadać gumową podeszwę. Nie mogą mieć żadnych usztywnień, ani części metalowych. Proponowane przez nas obuwie idealnie spełnia wszystkie wymogi, a jednocześnie charakteryzuje się znakomitą wytrzymałością.
Oferujemy również tzw. shaolinki, czyli lekkie obuwie treningowe, które jest wykorzystywane w systemach pochodzenia chińskiego, takich jak TAI CHI i KUNG FU. Pierwszy z nich traktowany jest raczej jako rodzaj ćwiczeń medytacyjnych związanych z chińską filozofią, natomiast KUNG FU to grupa chińskich sztuk walki, która została spopularyzowana w latach 70-tych między innymi dzięki Bruce'owi Lee. Proponowane przez nas shaolinki zostały wykonane z tkaniny bawełnianej i posiadają gumową podeszwę, dzięki czemu idealnie sprawdzają się podczas treningów, ale często traktowane są też jako obuwie codziennego użytku, letnie bądź domowe.
Na uwagę zasługują również tradycyjne japońskie tabi, czyli rodzaj jednopalczastej skarpety o grubszej podeszwie z tkaniny bądź delikatnej skóry zamszowej. Używane są przede wszystkim a tradycyjnych systemach japońskich, takich jak AIKIDO, KYUDO, IAIDO czy KENDO, stanowią także niezbędny element tradycyjnego stroju japońskiego.
Proponowane przez nas buty mogą być wykorzystywane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Poszczególne modele dostępne są w różnych rozmiarach i zróżnicowanej kolorystyce, co pozwala na wybór obuwia idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb, a tym samym zapewniającego najwyższy stopień komfortu i bezpieczeństwa. Zachęcamy do uważnego zapoznania się ze wszystkimi produktami, a następnie do wyboru obuwia odpowiedniego dla rodzaju uprawianej dyscypliny sztuk i rozmiaru swojej stopy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl