Producenci

Najczęściej kupowane

JUDOGA ADIDAS CLUB
JUDOGA ADIDAS CLUB
120,00 zł
kpl.
Pokrowiec na kij JO i boken
Pokrowiec na kij JO i boken
30,00 zł
szt.
KENDOGI TENGU
KENDOGI TENGU
175,00 zł
szt.
HAKAMA TENGU GRANATOWA
HAKAMA TENGU GRANATOWA
175,00 zł
szt.
Nóż gumowy - military
Nóż gumowy - military
19,00 zł
szt.
PAS BUSHI
PAS BUSHI
21,00 zł
szt.
BUTY KWON CHOSUN BIAŁE
BUTY KWON CHOSUN BIAŁE
95,00 zł
para
Judogi Dax bambini z białym pasem
Judogi Dax bambini z białym pasem
95,00 zł
kpl.
TABI HOKKAIDO CZARNE
TABI HOKKAIDO CZARNE
69,00 zł
para
Pistolet gumowy Beretta 92 F /atrapa/
Pistolet gumowy Beretta 92 F /atrapa/
32,00 zł
szt.
MANTO bandaże bokserskie BASICO
MANTO bandaże bokserskie BASICO
19,00 zł
para

ADIDAS HAVOC BUTY NA MATĘ

259,00 zł

BUTY ZAPAŚNICZE Asics MatControl 2

379,00 zł

BUTY ZAPAŚNICZE ASICS MATFLEX 6

275,00 zł

BUTY DO ZAPASÓW I BOKSU ADIDAS HVC - NIEBIESKIE

259,00 zł

BUTY ADIDAS COMBAT SPEED

319,00 zł

BUTY BOKSERSKIE ADIDAS HOG.2

299,00 zł

SHAOLINKI

53,00 zł

BUTY KWON CHOSUN BIAŁE

95,00 zł

BUTY NA MATĘ - Asics Matflex 6 - granatowe

275,00 zł

JAPOŃSKIE BIAŁE TABI

150,00 zł

TABI HOKKAIDO CZARNE

69,00 zł

Obuwie stanowi nieodłączny element każdego sportowego stroju. Także w sportach walki buty zapewniają ochronę stóp, wpływają na komfort oraz bezpieczeństwo zawodników, a jednocześnie pełnią funkcję estetyczną. Obuwie używane w sportach i sztukach walki można podzielić na kilka rodzajów: buty zapaśnicze (buty na matę) stosowane w ZAPASACH, MMA czy BJJ, obuwie do TAEKWONDO i do KARATE, buty do BOKSU oraz lekkie obuwie treningowe do TAI CHI i KUNG FU (tzw. shaolinki), a także japońskie tabi używane w AIKIDO, KYUDO, IAIDO czy KENDO. W naszej ofercie znajdują się różne modele obuwia wiodących światowych marek: ASICS, ADIDAS, TOP TEN.

Podczas wybierania butów należy wziąć uwagę przede wszystkim rodzaj uprawianej dyscypliny, ponieważ każdy rodzaj aktywności wymaga innego obuwia. Pośród naszych propozycji można znaleźć buty przeznaczone dla zwolenników rozmaitych sztuk walki.
Ważne miejsce w naszej ofercie zajmują buty do TAEKWONDO, które uważane jest za narodowy sport Korei, a od niedawna funkcjonuje także jako dyscyplina olimpijska. System ten początkowo był przeznaczony do celów militarnych, a jego zasady opracował gen. Choi Hong Hi, opierając się na dawnych tradycyjnych, koreańskich sztukach walki. Odpowiednie buty treningowe są bardzo istotnym elementem wyposażenia osoby trenującej TAEKWONDO. Powinny one być lekkie i wyposażone w solidną podeszwę, aby zapewniały stopie właściwie podparcie. Szeroka wiedza projektantów i wysoka jakość materiałów wykorzystanych w trakcie produkcji sprawiają, że nasze buty doskonale sprawdzają się w trakcie treningów.
Tego samego typu obuwie często używane jest także przez osoby trenujące KARATE – popularną sztukę walki wywodzącą się z japońskiej wyspy Okinawy. Początkowo KARATE było przede wszystkim formę samoobrony bez użycia broni lub z zastosowaniem przedmiotów codziennego użytki i narzędzi rolniczych, jednak z biegiem czasu przeszło ogromną ewolucję stając się jednym z najbardziej popularnych sportów walki. Aktualnie funkcjonuje na świecie kilkadziesiąt różnych odmian tej sztuki walki. Tradycyjny strój do KARATE złożony jest z kimona przewiązanego pasem oraz wygodnych spodni, a dopełnieniem takiego ubioru bywa wygodne obuwie treningowe.
Ponadto umożliwiamy zakup wysokiej klasy obuwia na matę, które przydaje się w różnych dyscyplinach sportu, między innymi w ZAPASACH, MMA i BJJ. Są to buty miękkie i elastyczne, ale jednocześnie odporne, wykonane z materiałów o wysokie jakości. Niektóre modele zostały wyposażone w dwuczęściową podeszwę, dzięki której pięta oraz palce mogą pracować niezależnie od siebie, a także w system sznurowania, który zapewnia znakomite dopasowanie do stopy i ogranicza ryzyko podrażnień. Wszystkie buty gwarantują przyczepność i stabilność, tak więc sportowcy mogą cieszyć się pełną wygodą w trakcie treningów.
Kolejnym elementem przygotowanej przez nas oferty są buty przeznaczone dla bokserów. BOKS to sport walki, którego historia sięga czasów starożytnych. Podstawowym elementem techniki w walkach bokserskich są ciosy, które można podzielić na proste, sierpowe i podbródkowe, czyli ciosy z dołu bądź haki. Walki bokserskie odbywają się w tzw. „stójce”, tak więc odpowiednie obuwie jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia boksera. Obowiązkowe są buty sznurowane, sięgające powyżej kostki. Powinny być wykonane z miękkiej skóry lub materiału syntetycznego i posiadać gumową podeszwę. Nie mogą mieć żadnych usztywnień, ani części metalowych. Proponowane przez nas obuwie idealnie spełnia wszystkie wymogi, a jednocześnie charakteryzuje się znakomitą wytrzymałością.
Oferujemy również tzw. shaolinki, czyli lekkie obuwie treningowe, które jest wykorzystywane w systemach pochodzenia chińskiego, takich jak TAI CHI i KUNG FU. Pierwszy z nich traktowany jest raczej jako rodzaj ćwiczeń medytacyjnych związanych z chińską filozofią, natomiast KUNG FU to grupa chińskich sztuk walki, która została spopularyzowana w latach 70-tych między innymi dzięki Bruce'owi Lee. Proponowane przez nas shaolinki zostały wykonane z tkaniny bawełnianej i posiadają gumową podeszwę, dzięki czemu idealnie sprawdzają się podczas treningów, ale często traktowane są też jako obuwie codziennego użytku, letnie bądź domowe.
Na uwagę zasługują również tradycyjne japońskie tabi, czyli rodzaj jednopalczastej skarpety o grubszej podeszwie z tkaniny bądź delikatnej skóry zamszowej. Używane są przede wszystkim a tradycyjnych systemach japońskich, takich jak AIKIDO, KYUDO, IAIDO czy KENDO, stanowią także niezbędny element tradycyjnego stroju japońskiego.
Proponowane przez nas buty mogą być wykorzystywane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Poszczególne modele dostępne są w różnych rozmiarach i zróżnicowanej kolorystyce, co pozwala na wybór obuwia idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb, a tym samym zapewniającego najwyższy stopień komfortu i bezpieczeństwa. Zachęcamy do uważnego zapoznania się ze wszystkimi produktami, a następnie do wyboru obuwia odpowiedniego dla rodzaju uprawianej dyscypliny sztuk i rozmiaru swojej stopy.

...przeczytaj więcej
Sklep internetowy Shoper.pl / Realizacja: Sklepy Interetowe CubeMatic
Sklep internetowy Shoper.pl